PYTANIA I ODPOWIEDZI

Najczęściej zadawane pytania na temat  czyszczenia mebli kanap i metod prania dywanów.

Postaramy się opisać odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania naszych klientów często zadawanych podczas zamawiania usługi prania dywanów czy tapicerki.

Jak długo schnie czyszczony mebel czy dywan po praniu.

Jeśli chodzi o etap suszenia zależy on od kilku czynników. Między innymi ważna jest temperatura w pomieszczeniu i wilgotność powietrza. Wszystko zależy też z jakiego materiału wykonana jest kanapa czy dywan który pierzemy. Średni czas potrzebny do wysuszenia  powierzchni to od 3-12 godz.Natomiast gdy pierzemy materace czy bardzo brudne tapicerki meblowe czas może się wydłużyć do doby.

      Czy dojazd faktycznie jest bezpłatny?

Oferujemy bezpłatny dojazd w całej Warszawie i okolicach Piaseczno Łomianki Marki, Legionowo.Powyżej 30 km ustalana jest kwota za dojazd ,chyba że zlecenie na pranie jest powyżej 250zł.

      Gdzie państwo pracujecie na jakim obszarze?

Pracujemy w całej Warszawie i Mokotów. Ochota, Wola, Wilanów, Białołęka, Bemowo.Miasteczko Wilanów. Kabaty, Tarchomin, Łomianki, Piaseczno, Pruszków, Konstancin-Jeziorna.Góra Kalwaria, Magdalenka, Sękocin, Józefów, Ząbki, Sulejówek, Otwock, Karczew. Międzylesie, Babice, Legionowo, Podkowa Leśna, Dziekanów Leśny, Grodzisk Mazowiecki, Łomianki, Radzymin, Wołomin, Kabaty, Jelonki, Służew, Okuniew, Wesoła, Janki, Nadarzyn, Saska Kępa, , Falenica, Serock, Lesznowola, Pilawa, Henryków-Urocze, Zalesie Górne, Ustanów, Chylice, Kanie, Komorów, Imielin, Mysiadło, Izabelin, Kobyłka, Augustówka, Wiązowna, Piastów,Raszyn.

    Ile czasu trwa usługa czyszczenia dywanu czy mebli tapicerowanych?

Profesjonalna usługa prania uzależniona jest od stanu zabrudzenia i wielkości czyszczonej powierzchni. Czyszczenie narożnika średnio zabrudzonego zajmuje koło godziny. Pranie i trzepanie mechaniczne wykładziny do 10m2 zajmuje koło godziny. Nasi pracownicy w razie potrzeby wydłużają czas pracy aby osiągnąć zadowalający efekt pranej kanapy.

   Czy pranie w domu mebli i dywanów jest  bezpieczne?

Oczywiście używamy tylko oryginalnych ekologicznych preparatów z atestami Karcher Iso 9001 spełniające wszelkie normy oraz są bezpieczne dla dzieci i zwierząt.

Jak szybko można używać  meble i dywany po czyszczeniu?

Jeśli nie ma innej możliwości można przejść po świeżo wypranej wykładzinie czy dywanie na boso. Ale z pewnością lepiej położyć dywan z boku aby dobrze wysechł.

Co to za usługa trzepanie dywanu czy materaca?

Wykonujemy mechaniczne trzepanie dywanów wykładzin czy materacy za pomocą specjalistycznej maszyny Kirby. Praca ta wykonywana jest bezpyłowo w domu i ma na celu usunięcie kurzu piaski,sierści  i alergenów z naszych materacy czy dywanów.

Czy da się usunąć każdą plamę.

Większość plam da się usunąć,ale potrzebna jest też odpowiednia reakcja.Niestety gdy plama  jest stara i była już czyszczona domowymi sposobami a co najgorsze  spowodowała przebarwienie na trwałe materiału może być nie do ruszenia. Czasem aby ocenić  jak wypierze się kanapa można ocenić na miejscu. Zależy od materiału  narożnika i typu plamy. Jest wiele odplamiaczy na szczęście które radzą sobie z większością plam.